Hledáte nové nápady, jak vylepšit svou zahradu? Vše si pečlivě naplánujte.


Základem je plán pozemku

Než se pustíte do úpravy zahrady, je potřeba si rozhodnout, jak velké úpravy terénu chceme na zahradě provádět. Vždy je vhodné mít plán pozemku, nejlépe se zakresleným půdorysem zahrady. Může vám jej připravit architekt nebo si jej můžete nakreslit sami. Může vám pomoci například projekt vašeho domu nebo mapa z katastru.


Vše je třeba důkladně promyslet

Jak bude vaše zahrada nově vypadat, záleží na konkrétních potřebách vaší rodiny. Pokud potřebujete výkop pro bazén, je vhodné pořídit si bazén od firmy, která provede i přípravné stavební práce a instalaci bazénu. Rovněž je potřeba bazén na pozemku správně umístit, aby na něj celý den svítilo slunce a nerušily vás zvídavé pohledy kolemjdoucích z ulice.


Pro krásu a užitek

Rozhodně na pozemku nikdy nesekejte předčasně staré dřeviny. Někdy mohou skvěle zapadat i do nového konceptu zahrady. Rovněž nezapomeňte na vybudování terasy, ze které uděláte nový obytný prostor. Aby vám obytná zahrada dávala i užitek, zabudujte v ní skleník, vysaďte také drobné ovoce jako jsou maliny, rybíz či angrešt. Trávník by měl být všude na dohled od terasy.


Bazén v zahradě

Pokud bude součástí zahrady i bazén, je potřeba provést zemní a výkopové práce pro zapuštění bazénu do země. Pomůže vám firma s minibagrem. Nezapomeňte také na zastřešení bazénu, které vám prodlouží koupací sezonu a udrží vodu déle čistou. Řešením může být také koupací jezírko. Pokud upravujete zahradu u novostavby, její vzhled si rozmyslete ještě před tím, než vykopete základy rodinného domu.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.