Chceme-li bydlet v krásném prostředí, je potřeba tomu přizpůsobit i svou zahradu.


Okrasná zahrada u domu

Plánovat okrasnou zahradu je potřeba ještě dříve, než se začnou zemní a výkopové práce k rodinnému domu, jako je budování základů domu. Je potřeba si navrhnout nejen kde co bude umístěno, ale je vhodné se poradit o tom, jak se vybrané rostliny vzájemně snesou, které je lepší vysadit zvlášť. Okrasná zahrada vám bude sloužit po dlouhá léta, když si dáte záležet na přípravě.


Univerzální rady neexistují

Pro založení okrasné zahrady neexistují žádné univerzální rady. Okrasná zahrada u novostavby bude vypadat jinak, než okrasná zahrada u roubenky na venkově. Každé místo má jinou charakteristiku, pokud se rozhodnete pro úpravy zahrady pod dohledem odborníka, je potřeba přesně specifikovat své požadavky.


Zemní práce a modelace terénu

Pro úpravu zahrady jsou nezbytné výkopové práce a případná úprava terénu, zvláště pokud je ve svahu. Spolehlivá firma zajistí také odvoz zeminy nebo provede například přípravu výkopu pro bazén či jeho instalaci. Cena za úpravy a výkopové práce se pak odvíjí od náročnosti práce a složitosti terénu i velikosti zahrady.


Naplánujte si výsadbu rostlin

Okrasná zahrada vyžaduje správnou výsadbu rostlin. Vysoké rostliny by měly v zahradě zaujmout na první pohled. V malých okrasných zahradách je potřeba velikost rostlin přizpůsobit. Hodí se zde habr, javor, zakrslé borovice či magnolie. Z keříčků zvolte aksamitník, plaménky, hvozdík nebo oblíbené pivoňky a rododendrony. Nezapomeňte také na rostliny, které umístíte do stínu. Do polostínu se hodí břečťan, barvínek a nebo bergénie se zajímavými listy.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.