Osvětlit je potřeba nejen garáž, ale i prostor před garáží. Jaká světla vybrat?


Nástěnná svítidla

Máte-li v betonové garáži sekční garážová vrata, která se otevírají až pod strop, jsou vhodnou variantou nástěnná svítidla. Poté, co vjedete do garáže a máte svítidlo jen na stropě, poté co přijedete, je osvětlena jen střecha auta. Při výběru osvětlení garáže není potřeba dbát na design, důležitá je funkčnost.


Ochrana

Světla do montované garáže musí mít zvýšený stupeň ochrany IP krytí. Doporučujeme vám hodnotu IP 44, tento údaj znamená, že je svítidlo chráněno před vnikem cizích těles od průměru 1 mm a více. Ochranu před prachem vám poskytne IP krytí začínající číslem 5 a 6.

 

Zářivková svítidla

Dnes patří mezi nejoblíbenější svítidla pro osvětlení garáže zářivková svítidla. Poskytnou mnoho rozptýleného světla a zároveň mají nízkou spotřebu energie. Zářivky opatřené elektronickým předřadníkem se rozsvěcují okamžitě, bez zbytečného blikání. Pokud máte v garáži i dílnu, nezapomeňte si osvětlit i pracovní stůl.


Svítidla s čidlem

Je potřeba osvětlit nejen garáž, ale i prostor před ní a proto je vhodné si vybrat osvětlení s čidlem. Můžete umístit také svítidla okolo příjezdové cesty. Světla s čidlem mají v sobě zabudovaný senzor, který se při jakémkoliv pohybu okamžitě rozsvítí. Samy rovněž po určitém čase, který si nastavíte, zhasnou. Světla s čidlem je možné použít i v interiéru a při osvětlení garáže. Ušetříte si starosti s tím, zda jste nezapomněli zhasnout. Osvětli můžete i prefabrikované betonové garáže. Usnadní vám to práci při vytahování a dávání věcí do auta.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.